OFİS VE BÜRO TEMİZLİĞİ

Aslan yattığı yerden belli olur demiş atalarımız. Ofislerimiz bizim etiketimizdir. Gelen müşterilerde ilk intiba çok önemlidir. Bu intibaı yaratacak olanda ofislerimizin temizliğidir.
Konu Sağlık Olunca
     Gününüzün büyük bir bölümü ofislerde geçirirsiniz çalışma ortamında temizlik ve hijyen hem ruh sağlığı hem de beden sağlığı için çok önemlidir. Gününüzün çok büyük bir bölümünün geçtiği ofisinizin çalışırken göze güzel görünmesinin yanı sıra temiz ve hijyenik olmasını da çok önemlidir. Temizliği düzenli ve sürekli olarak yapılan ofislerde temiz ve hijyenik bir ortam olacağından ofis çalışanlarının motivasyonu artacağı gibi, sağlık açısından da sorun yaşamazlar. Düzenli temizlenen ofislerde kir ve mikrop barınma oranı azalır. Ofis temizliği en az ev temizliği kadar önemlidir. Çünkü en az evimiz kadar, belki de daha fazla zaman geçiririz ofislerde.
    Ofis temizliği istediğiniz periyotlarda ya da günlük olarak yapılmalıdır. Ofis temizliği yapılırken tüm çalışma masaları silinmeli, masa üstündeki aksesuarların tozu alınmalıdır. Ofis zeminleri silinmeli, çöp poşetleri değiştirilmelidir. Ofis camları ve iç camlar en az haftada bir silinmelidir. Haftada bir mutlaka ofis de detaylı genel temizlik yapılmalıdır. Çöp kovaları yıkanmalı, oturma grupları silinmelidir. Petekler ve pervazların tozu alınmalı, dolap üstleri, kapılar iyice silinmelidir. En önemlisi ofis ortamındaki mutfak ve tuvaletler günlük temizlenmeli ve hijyenik ürünlerle gerekli hijyenin sağlanması gerekmektedir.
     Eğer ofisinizin zemini parkeyse ahşap temizleyici kullanmanız doğru olur. Başka bir seçenek olarak da, tozu almak için elektrikli süpürge ya da nemli bir bez kullanabilirsiniz. Raf ve dolapları temizlerken, dolaplardaki eşyaları boşaltın ve temiz bir bezle silin. Temizledikten sonra yeniden düzenlemeyecekseniz eşyaları eski yerlerine koyduğunuzdan emin olun. Böylece temizlik sonrası aradığınızı bulamama sorunu yaşamayın. Büro temizliği titizlik ve özen ister.Ofis temizliği büro temizliği gibi işlerinizde firmamızdan destek alabilirsiniz.Ankarada ofis temizliği yapan firmalar sayısal olarak çok azdır.Ofis,büro temizliği için şirketimizden fiyat isteyiniz.


Üyelik Girişi
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret908777300